[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
عضویت در انجمن::
کمیته های تخصصی انجمن::
اخبار رویدادها و همایش ها::
مجمع عمومی و کارگاهها::
اسناد و انتشارات::
تسهیلات پایگاه::
مجلات و خبرنامه ها::
روابط بین الملل::
پیوندها- مراکز مرتبط::
طرح ها و برنامه ها::
برقراری ارتباط::
عملکرد انجمن::
پست الکترونیک::
آرشیو تصاویر::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: فراخوان هشتمین کنگره علوم ترویج و آموزش کشاورزی
:: پنجمین جلسه کارگروه تفاهم نامه مشترک موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران
:: نخستین نشست کمیته علمی هشتمین کنگره ترویج و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد
:: کارگاه آموزشی روشهای عملی پیوند گردو
:: امضای تفاهم نامه برگزاری هشتمین کنگره علوم ترویج و آموزش کشاورزی
:: بازدید از مناطق سیل زده کشور در راستای تدوین
:: چاپ شماره جدید مجله علوم ترویج و آموزش کشاورزی
:: بازدید رئیس انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران و مدیرکل آموزش بهره برداران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی از مناطق سیل زده استان لرستان
:: نشست علمی با موضوع ”نقش ترویج و آموزش در مدیریت حوادث طبیعی“ با سخنرانی استاد برجسته آموزش و ترویج دکتر ایرج ملک محمدی برگزار شد
:: برگزاری دومین نشست همکاری مشترک موسسه آموزش وترویج با انجمن علمی ترویج و آموزش کشاورزی ایران در پردیس اقتصاد وتوسعه کشاورزی دانشگاه تهران
:: اجرای کارگاه آموزشی
:: دوره آموزشی
:: کارگاه آموزشی
:: ششمین همایش ملی پیشرفت و توسعه علمی کشور برگزار شد
:: کنفرانس بین المللی علوم کشاورزی، محیط زیست، توسعه شهری و روستایی
:: "‌رسالت انجمن‌های علمی در تبیین مسائل راهبردی کشور"
:: مراسم تقدیر از نخبه علمی کشور، پدر علم ترویج و توسعه روستایی و کشاورزی ایران و چهره علمی ماندگار ایران
:: نشست مشترک انجمن علمی ترویج و آموزش کشاورزی با معاونت آموزش و ترویج
:: هفتمین کنگره ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست پایدار
:: تحول در ترویج آموزش برای تسهیل گری توسعه کشاورزی و روستایی دانش بنیان
..
پایگاه مرتبط
وزارت جهاد کشاورزی

..
:: نخستین نشست کمیته علمی هشتمین کنگره ترویج و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1398/5/1 | 
نخستین نشست کمیته علمی هشتمین کنگره ترویج و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با حضور آقایان دکتر حسینی رییس کنگره، دکتر موسوی قائم مقام موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر میررحیمی دبیر علمی کنگره و دکتر سلمانزاده استاد پیشکسوت آموزش و ترویج و  اعضای کمیته علمی روز 29 تیرماه سال جاری در سالن مروج موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.
در آغاز نشست، دکتر موسوی قائم مقام موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه امروز شبکه دانش موسسه شکل گرفته است، اظهار داشت: از بین دو هزار و صد عضو هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، یکصد نفر عضو هیات علمی برجسته پا به کار عرصه‌ای و به عنوان پژوهشگر ارشد انتخاب شده‌اند و این‌ها راس هرم ما هستند.
دکتر موسوی با اشاره به 1344 مرکز جهاد کشاورزی دهستان  خاطر نشان کرد: به ازای هر مرکز یک محقق معین انتخاب شده است و آن‌ها ارتباط کاملی با مراکز جهاد دهستان ایجاد کرده‌اند وی افزود: حدود هفت هزار مروج داریم که آن‌ها هم در سطح عرصه به عنوان رابط نهایی وزارتخانه با کشاورزان و بهره‌برداران ارتباط برقرار کرده‌اند.
موسوی با بیان اینکه، کار مدیریت دانش تا مرحله خوبی پیش رفته است اظهار کرد: با کمال افتخار  هرچه در تالار ترویج و فنون کشاورزی  داریم به صورت رایگان در اختیار بهره‌برداران قرار داده‌ایم. وی همچنین اضافه کرد: بالای پنج هزار رسانه مختلف از قبیل اپلیکیشن، فیلم، کتاب، دستنامه و بروشور در حال حاضر در تالار ترویج و فنون کشاورزی بارگذاری شده است. وی افزود: افتخار داریم که در حال حاضر آموزش و ترویج در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی سرآمد و پیشانی کار ماست.
 قائم مقام موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ابراز امیدواری کرد: این کنگره محملی باشد برای نزدیکی هرچه بیشتر دانشگاهیان با بخش اجرا تا بتوانیم خدمات بیشتر و بهتری به بهره‌برداران بخش کشاورزی ارایه دهیم.
در ادامه جلسه، دکتر حسینی رییس کنگره ترویج و آموزش با بیان اینکه این کنگره متفاوت‌تر از کنگره‌های گذشته خواهد بود، ابراز کرد: قبل از این هفت کنگره برگزار شده است که در آخرین دوره دکتر خاوازی رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پیشنهاد داد، کنگره بعدی با مشارکت موسسه آموزش و ترویج برگزار شود. دکتر حسینی افزود: بعد از این پیشنهاد ما طبق سنوات گذشته  کار را ادامه دادیم و با تمامی گروه‌های ترویج مکاتبه کردیم ولی نه با جدیت قبل، در این راستا نشست‌های خوبی هم با موسسه آموزش و ترویج کشاورزی  برای برگزاری مشترک کنگره ترویج و آموزش برگزار شد.
 وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری با موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و برگزاری مشترک کنگره اظهار کرد: بعد از آخرین نشست، احکام  اعضای کمیته علمی ارسال شد که طبق روال گذشته اعضای انجمن و نماینده‌هایی از گروه‌های ترویج و سایر موسسه های ذیربط  و موسسه آموزش و ترویج هم اعضای خودش را معرفی کرد.

رییس کنگره ترویج و آموزش با بیان اینکه در این کنگره رسم ما بر همکاری و نادیده گرفتن خیلی از بروکراسی‌های اداری است افزود: دکتر میررحیمی به عنوان دبیر کمیته علمی منصوب شد و در این جلسه سیاست‌های کلی را تبیین می‌کنیم.
دکترحسینی با اشاره به سابقه برگزاری هشت دوره سمینار ترویج و آموزش با سازمان ترویج در دهه‌های60 و 70 گفت: باید سازکارها و تدابیر و سیاست‌های متفاوتی داشته باشیم. در این راستا تجربه‌های مثبت و منفی زیادی داشتیم. وی افزود: بعد از آن انجمن سابقه برگزاری کنگره‌های مستقل را داشته که در این مدت همیشه از همکاری و مساعدت معاونت ترویج برخوردار بوده است.
رییس کنگره خاطرنشان ساخت: در حال حاضر با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه  همکاری شرایط اقتضا می‌کند دانشگاه و بخش اجرا، انجمن و موسسه همکاری جدی و بیشتری با یکدیگر داشته باشند.
دکتر حسینی  با بیان اینکه، در دانشگاه در حیطه اجرا و عمل و در بحث تئوری و مباحث آکادمیک تحولات زیادی صورت گرفته که دستاوردهای زیادی به ارمغان داشته‌ است، گفت: در حال حاضر تجربیات خوبی فراهم شده است موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در چهار سال گذشته در قالب پروژه نظام نوین ترویج فعالیت‌های موثری انجام داده است. وی اضافه کرد:  در دانشگاه‌ها هم کارهای خوبی صورت گرفته پا به پای محافل آکادمیک در سطح جهان گروه‌های ترویج هم کار کرده‌اند و زمینه‌های زیادی موجود است که اگر این‌ها با عمل و تجربه پیوند بخورد می‌تواند بسیار کارساز باشد.

رییس کنگره ترویج و آموزش با اشاره به زمان یکساله باقی‌مانده تا برگزاری کنگره ابراز کرد: تا آن زمان باید بتوانیم یکسری سازکارها و شاخص‌های جدیدی تعریف کنیم، مقاله‌های میدانی و تجربی اضافه شود وی در پایان افزود: قالب و الگوی پیشنهادی ارایه داده می‌شود و دوستان ظرف زمان تعیین شده پیشنهادهای خود را مطرح کنند که کنگره متفاوت و مسئله‌محور باشد که در انتهای این فرایند انجمن  و موسسه یک تجربه بسیار مفیدی برای همکاری‌های بعدی داشته باشند.
در پایان شعار اصلی، اهداف و محورهای اصلی و فرعی کنگره توسط دکتر میررحیمی و  دکتر قاسمی ارایه شد و اعضای جلسه نظرها و پیشنهادهای خود را پیرامون مباحث فوق ارایه دادند و تصمیم بر آن شد که نشست‌های آتی درباره برگزاری کنگره به صورت حضوری یا ویدیوکنفرانس برگزار شود.
 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1334 بار   |   دفعات چاپ: 144 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن علمی ترویج و آموزش کشاورزی ایران Iranian Agricultural Extension and Education Association
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 4139