برگزاری نشست یک روز با استاد با حضور پروفسور اسماعیل شهبازی، پدر علم ترویج و توسعه روستایی ایران

 | تاریخ ارسال: 1402/10/9 | 


به گزارش روابط عمومی پردیس کشاورزی به مناسبت هفته پژوهش، این نشست در روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۲ در سالن شورای پردیس کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس با حضور استادان، دانشجویان و برخی از پیشکسوتان وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. در ابتدا سرکار خانم دکتر چوبچیان، مدیر گروه محترم ترویج و آموزش کشاورزی ضمن خوشامدگویی از حضور پروفسور شهبازی، استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی، اظهار داشتند که پروفسور شهبازی بنیانگذار رشته ترویج و آموزش کشاورزی در خیلی از دانشگاه‏های کشور هستند و به گردن همه ما حق دارند و پیشرفت ترویج و توسعه روستایی در ایران در وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه‏ها مرهون تلاش‏های ارزنده این استاد بی‏بدیل است.
در ادامه جلسه، پروفسور اسماعیل شهبازی، سخنرانی خود را با ارائه اهم فعالیت‏هایی که تاکنون در دانشگاه‏ها و وزارت جهاد کشاورزی انجام داده بودند؛ با تمرکز بر تاثیر پژوهش در بالندگی علمی را ارائه نمودند. همچنین در مورد پتانسیل‌های موجود ترویج و آموزش کشاورزی و توسعه روستایی در سایر حوزه ها، خصوصآ حوزه  بهداشت تحت عنوان ترویج بهداشت و موفقیت هایی که در گذشته در این زمینه به دست آمده مواردی را اظهار نمودند. در ادامه استاد اسماعیل شهبازی چالش­های فعلی و پیش روی ترویج و توسعه روستایی را نیز مطرح کرده و راهکارهایی را نیز جهت فائق آمدن بر این مشکلات ارائه نمودند. ایشان سپس توصیه‏های ارزشمند خویش را در رابطه با پیشبرد رسالت‏های ترویج و توسعه روستایی خدمت اساتید، دانشجویان و مروجین مسئول پهنه که به صورت برخط در این نشست شرکت کرده بودند، ارائه نمودند.
در انتهای نشست، دانشجویان و اساتید و مروجین مسئول پهنه، سوالاتی را حول محور ترویج و توسعه روستایی در ایران ارائه نمودند که دکتر شهبازی توضیحات تکمیلی را ارائه کردند. در نهایت به پاس حضور پروفسور شهبازی در این نشست لوح یادبودی از طرف پردیس کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس به ایشان اهدا شد. همچنین از زحمات انجمن علمی دانشجویی ترویج، آموزش کشاورزی و توسعه روستایی جهت اجرا و برگزاری این نشست قدردانی به عمل آمد.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 848 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر