[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
عضویت در انجمن::
کمیته های تخصصی انجمن::
اخبار رویدادها و همایش ها::
مجمع عمومی و کارگاهها::
اسناد و انتشارات::
تسهیلات پایگاه::
مجلات و خبرنامه ها::
روابط بین الملل::
پیوندها- مراکز مرتبط::
طرح ها و برنامه ها::
برقراری ارتباط::
عملکرد انجمن::
پست الکترونیک::
آرشیو تصاویر::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: دوره آنلاین " توسعه کارآفرینی و اشتغال پایدار روستایی "
:: تفاهمنامه همکاری در انتشار مجله علمی- پژوهشی
:: تفاهم نامه همکاری
:: آگهی مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده (نوبت دوم)
:: نهمین کنگره ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست
:: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم
:: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه نوبت اول
:: بازگشت عنوان " مهندسی " در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۰ برای رشته ترویج و آموزش کشاورزی
:: نشست تخصصی آموزش و ترویج کشاورزی
:: اولین همایش ملی کاربرد پژوهشهای نوین شیمی و کشاورزی در توسعه گیاهان دارویی
:: وبینار آموزشی طرح تحقیق آمیخته
:: وبینار مدیریت توسعه منطقهای با رویکرد آینده پژوهی
:: وبینار آموزشی آشنایی با پایگاه های اطلاعات علمی و داده در محیط اینترنت
:: وبینار آموزشی آشنایی با پایگاه های اطلاعات علمی و داده در محیط اینترنت
:: مجموعه وبینارهای رایگان
:: کارگاه آموزشی google earth
:: برگزاری هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌ زیست پایدار
:: وبینار بین المللی بررسی کمیت و کیفیت ترکیبات غذا-دارو
:: فراخوان هشتمین کنگره علوم ترویج و آموزش کشاورزی
:: پنجمین جلسه کارگروه تفاهم نامه مشترک موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران
..
پایگاه مرتبط
وزارت جهاد کشاورزی

..
:: نخستین نشست کمیته علمی هشتمین کنگره ترویج و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1398/5/2 | 
نخستین نشست کمیته علمی هشتمین کنگره ترویج و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با حضور  20نفر از اعضاء کمیته علمی, از جمله،  آقایان دکتر حسینی رئیس هیأت مدیره انجمن علمی ترویج و آموزش کشاورزی،  دکتر موسوی قائم مقام موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، نمایندگان گروههای ترویج و آموزش کشاورزی کشور،اعضاء هیأت مدیره انجمن و نمایندگان منتخب مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی  و استاد پیشکسوت آقای دکتر سیروس سلمانزاده روز 29 تیرماه  از ساعت 14 تا 17 در سالن مروج موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در تهران برگزار شد.

در آغاز نشست،  آقای دکتر موسوی  با بیان اینکه امروز شبکه دانش موسسه شکل گرفته است، اظهار داشت: از بین دو هزار و صد عضو هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، یکصد نفر عضو هیات علمی برجسته پا به کار عرصه‌ای و به عنوان پژوهشگر ارشد انتخاب شده‌اند و این‌ها راس هرم ما هستند.
دکتر موسوی با اشاره به 1344 مرکز جهاد کشاورزی دهستان  خاطر نشان کرد: به ازای هر مرکز یک محقق معین انتخاب شده است و آن‌ها ارتباط کاملی با مراکز جهاد دهستان ایجاد کرده‌اند وی افزود: حدود هفت هزار مروج داریم که آن‌ها هم در سطح عرصه به عنوان رابط نهایی وزارتخانه با کشاورزان و بهره‌برداران ارتباط برقرار کرده‌اند.
دکتر موسوی با بیان اینکه، کار مدیریت دانش تا مرحله خوبی پیش رفته است اظهار کرد: با کمال افتخار  هرچه در تالار ترویج و فنون کشاورزی  داریم به صورت رایگان در اختیار بهره‌برداران قرار داده‌ایم. وی همچنین اضافه کرد: بالای پنج هزار رسانه مختلف از قبیل اپلیکیشن، فیلم، کتاب، دستنامه و بروشور در حال حاضر در تالار ترویج و فنون کشاورزی بارگذاری شده است. وی افزود: افتخار داریم که در حال حاضر آموزش و ترویج در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی سرآمد و پیشانی کار ماست.
 قائم مقام موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ابراز امیدواری کرد: این کنگره محملی باشد برای نزدیکی هرچه بیشتر دانشگاهیان با بخش اجرا تا بتوانیم خدمات بیشتر و بهتری به بهره‌برداران بخش کشاورزی ارایه دهیم.
در ادامه جلسه،  آقای دکتر حسینی رییس کنگره ترویج و آموزش با بیان اینکه با تو جه به اینکه برای اولین بار این کنگره با همکاری و مشارکت همه جانبه  بخش اجرایی ترویج و آموزش کشاورزی  برگزار میشود,  امید است  با انعکاس بیشتر تجربیات میدانی در قالب مقالات،  به لحاظ محتوایی  و مسأله محور بودن متفاوت‌تر از کنگره‌های گذشته برگزار شود,  ابراز کرد: قبل از این هفت کنگره برگزار شده است که در آخرین کنگره در همدان آقای دکتر خاوازی رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پیشنهاد داد، کنگره بعدی با مشارکت موسسه آموزش و ترویج برگزار شود. آقای دکتر حسینی افزود: بعد از این پیشنهاد البته ما طبق  روال کنگره های گذشته  عمل نموده و با تمامی گروه‌های ترویج نیز مکاتبه کردیم. با قطعی شدن برگزاری مشترک کنگره نشست‌هایی هم با مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی   برگزار شده و هماهنگیها و تصمیم گیریهای اولیه انجام شده است.
 وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین انجمن وموسسه آموزش و ترویج کشاورزی و برگزاری مشترک کنگره اظهار کرد: بعد از آخرین نشست مشترک ، احکام  اعضای کمیته علمی ارسال شد که طبق روال شامل اساتید پیشکسوت,  نمایندهای اعضاء هیأت مدیره انجمن و نماینده  های  گروه‌های ترویج ،آموزش و توسعه کشاورزی و سایر موسسه های ذیربط   ونمایندگان مؤسسه آموزش و ترویج می باشد.

 
دکترحسینی با اشاره به سابقه برگزاری هشت دوره سمینار مشترک دانشگاهها  با سازمان ترویج در دهه‌های60 و 70 اظهار داشت : باتوجه به تجربیات مثبت و منفی آن همکاریها، ضروری است سیاست ها ,سازکارها و تدابیری اتخاذ شود که از ظرفیتهای دانشگاهها,  انجمن  و بخش اجرایی ترویج و آموزش حد اکثر بهره مندی را داشته باشیم.
ایشان خاطرنشان ساخت: در حال حاضر با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه  همکاری بین انجمن و موسسه، شرایط اقتضا می‌کند دانشگاه ، انجمن و موسسه همکاری های  همه جانبه و جدی تری با یکدیگر داشته باشند.
دکتر حسینی  با بیان اینکه،  در گروههای ترویج ، آموزش و توسعه کشاورزی  دانشگاهها درحیطه نظریه پردازی  و مباحث آکادمیک تحولات زیادی صورت گرفته که  درصورت پیوند آن با تجربیات وفعالیتهای گسترده میدانی مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی,  مخصوصا در سال های  اخیر در قالب پروژه نظام نوین،  ونیز ربط دادن این دستاوردهای علمی و تجربیات میدانی به نیازها و مسایل بخش کشاورزی و جامعه روستایی میتواند تأثیر گذار و کار ساز باشد.

در ادامه جلسه آقای دکتر سید داود حاج میررحیمی دبیر علمی کنگره و آقای دکتر جواد قاسمی نماینده کارگروه مرتبط با کنگره در مؤسسه مطالب تهیه شده مرتبط با شعار,  اهداف,  محورها و موضوعات فراخوان کنگره را برای حاضرین توضیح دادند و سپس اعضاء  نظرات و پیشنهادات خودرا درباره شعار و محورها و مو ضوعات فراخوان و سیاستهای کلی و نحوه برگزاری کنگره بیان نمودند. ازجمله پیشنهادات مطرح شده در این جلسه:
-- در این کنگره تدابیری اتخاذ شود و فرمت  و معیارهای خاصی برای ارزشیابی مقالات ارسالی به کنگره تهیه گردد که علاوه بر مقالات متعارف مستخرج از تحقیقات علمی وپایانامه ها و رساله ها,  مقالاتی بر مبنای تجربیات موفق میدانی کارگزاران اجرایی و صاحب نظران ترویج و آموزش کشاورزی در کنگره ارایه شوند.
--برای حضور حداکثری دانشگاهیان زمان کنگره بعد از تعطیلات تابستانی و در اوائل ترم پائیز  سال 1399 در سالن اجتماعات مؤسسه اصلاح بذر و نهال در کرج برگزار شود.
--مدت برگزاری کنگره حتی المقدور سه روز باشد که برگزاری فعالیتهای جانبی تکمیلی نظیر , کارگاه,  نمایشگاه,  بازدید و... را امکان پذیر سازد.
-- مقرر گردید فراخوان مقاله بعد از اعمال اصلاحات پیشنهادی ونظرات اعضاء کمیته علمی و نهایی کردن شعار و محورهای کنگره در اولین فرصت در اختیار عموم قرار گیرد. پوستر کنگره نیز بعد از تعیین نهایی و رسمیت یافتن  اسپانسرهای کنگره تهیه شود.
-- مقرر گردید  جلسات کمیته علمی در آینده بطور منظم تشکیل شود و در صورت لزوم برای شرکت اعضاء شهرستانی از روش ویدئو کنفرانس استفاده شود
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 5960 بار   |   دفعات چاپ: 694 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

انجمن علمی ترویج و آموزش کشاورزی ایران Iranian Agricultural Extension and Education Association
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 43 queries by YEKTAWEB 4540